qurannews
21 اسفند 1401 - 10:52

ساخت تجهیزات دید در شب از دستاوردهای هوانیروز است

فرمانده هوانیروز نیروی زمینی ارتش ساخت تجهیزات دید در شب را یکی دیگر از دستاوردهای هوانیروز دانست و گفت: در دنیا تنها چند کشور دارای توانایی دید در شب هستند مانند روسیه و آمریکا و ایران.

به گزارش خبرنگار مهر، امیر یوسف قربانی فرمانده هوانیروز نیروی زمینی ارتش در آئین افتتاح موزه معارف جنگ و دستاوردهای نوین هوانیروز ارتش که صبح امروز برگزار شد، طی سخنانی اظهار داشت: در دوران خدمت من در هوانیروز اجرای فرامین فرماندهی معظم کل را در دستور کار قرار دادیم و بر اساس دستورات امیر حیدری فرمانده نیروی زمینی ارتش ۳۱ طرح لبیک یا خامنه ای در دستور کار قرار گرفت.

وی ادامه داد: با تلاش‌های انجام شده در سال‌های اخیر، توان رزم هوانیروز را به ۸۰ درصد رسانیدم و در راستای تحقق خواست مقام معظم رهبری در حوزه نهضت قطعه سازی بیش از ۸۰۰ قطعه تولید شد و بر روی بالگردهای استفاده می‌شود.

وی ساخت تجهیزات دید در شب را یکی دیگر از دستاوردهای هوانیروز دانست و گفت: در دنیا تنها چند کشور دارای توانایی دید در شب هستند مانند روسیه و آمریکا و ایران اسلامی نیز یکی دیگر از این کشورها است، همچنین موشک‌های کروز بر روی بالگردها استفاده شده و در رزمایش‌های مختلف به کار گرفتیم که تعجب ناظران بین المللی را در پی داشته و آنها بر توان بالای عملیاتی هوانیروز ارتش اعتراف کرده اند.

امیر قربانی افزود: در حوزه خود حفاظتی بالگردها هم به دستاوردهای خوبی رسیدیم و روی ۴۰ فروند از بالگردها سامانه چف و فلر و همچنین روی ۴۰ فروند از بالگردها سامانه دید در شب نصب کرده ایم.

فرمانده هوانیروز ارتش با اشاره به خدمات هوانیروز در حوزه امداد و نجات گفت: ما در ۳۰ استان امداد و نجات را انجام می‌دهیم و در کنار آن در بحث پیوند اعضا و انتقال اعضای اهدایی از نقاط مختلف کشور توسط هواپیمایی هوانیروز مشارکت داریم.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1087858